DSC1101DM2-156.2500
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1101DM2-156.2500 PDF
Type Description
Series:DSC1101
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)