DSC1123CE2-062.0000T
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 62.0000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC1123CE2-062.0000T PDF
Type Description
Series:DSC1123
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:62 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):32mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)