571BCB000108DG
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVDS
Catalog
Oscillators
DataSheet
571BCB000108DG PDF
Type Description
Series:Si571
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:622.08 MHz
Function:Enable/Disable (Reprogrammable)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.97V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±150ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):108mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)