595PH44M7360DG
Description
XTAL OSC VCXO 44.7360MHZ CMOS
DataSheet
595PH44M7360DG PDF
Type Description
Series:Si595
Package:Strip
Type:VCXO
Frequency:44.736 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):±15ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):100mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)