CSX-750FBC19660800T
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 19.6608MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
CSX-750FBC19660800T PDF
Type Description
Series:CSX-750F
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:19.6608 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):15mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)