549DABB000121BBG
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSCILLATOR
Catalog
Oscillators
DataSheet
549DABB000121BBG PDF
Type Description
Series:Ultra™ Si549
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable (Reprogrammable)
Output:CML
Voltage - Supply:1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):121mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.052" (1.33mm)