
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si571 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 993.41 MHz |
| Function: | Enable/Disable (Reprogrammable) |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.97V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | ±25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 130mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 571MEA001678DGR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCTCXO 24.0000MHZ HCMOS
XTAL OSC XO 10.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 116.0000MHZ CMOS SMD
CONN HEADER VERT 13POS 3.96MM
CBL CLIP HOSE WHITE
XTAL OSC VCXO 993.4100MHZ LVPECL
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V