
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si591 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 74.25 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 100mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 591BB74M2500DG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 4.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 4.0MHZ 3.3V SMD
LED XNOVA WARM WHITE 3500K 2SMD
XTAL OSC XO 781.2500MHZ CML SMD
CONN HEADER R/A 50POS 2.54MM
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD