DSC6331CE1BA-012.0000T
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
DSC6331CE1BA-012.0000T PDF
Type Description
Series:DSC63XX
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)