AX7MBF4-790.0000
Description
XTAL OSC XO 790.0000MHZ CML SMD
DataSheet
AX7MBF4-790.0000 PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX7
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:790 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CML
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):68mA
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)