SG-9001CA C15P 100.0000MC
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-9001CA C15P 100.0000MC PDF
Type Description
Series:SG-9001CA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)