SIT9005AIA22H33EP15.000000E
Description
MEMS OSC XO 15.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT9005AIA22H33EP15.000000E PDF
Type Description
Series:SiT9005
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:15 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:±2.06%, Center Spread
Current - Supply (Max):6.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)