DSC1004DL2-072.0000T
Description
MEMS OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1004DL2-072.0000T PDF
Type Description
Series:DSC1004
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:72 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):16.6mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)