DSC1001DI1-045.5840T
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 45.5840MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC1001DI1-045.5840T PDF
Type Description
Series:DSC1001
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:45.584 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7.1mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)