CPPC1L-A7BP-125.0TS
Manufacturer
Cardinal Components
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS TH
Catalog
Oscillators
DataSheet
CPPC1L-A7BP-125.0TS PDF
Type Description
Series:FIPO™ CPP
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension:0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.235" (5.98mm)