DSC1104DL2-026.0000
Description
MEMS OSC 26MHZ HCSL 25PPM 2.5X2.
DataSheet
DSC1104DL2-026.0000 PDF
Type Description
Series:DSC1104
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:26 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCSL
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±25ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):42mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)