DSC1101DI5-045.1584
Description
MEMS OSC LOW POWER LVCMOS 40C-8
DataSheet
DSC1101DI5-045.1584 PDF
Type Description
Series:DSC1101
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:45.1584 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±10ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)