TB-18.432MBE-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
TB-18.432MBE-T PDF
Type Description
Series:TB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:18.432 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)