DSC1103CI3-175.0000
Description
MEMS OSC LOW JITTET 175MHZ LVDS
DataSheet
DSC1103CI3-175.0000 PDF
Type Description
Series:DSC1103
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:175 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±20ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):32mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)