EG-2002CA 80.0000M-DCZB
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC SO 80.0000MHZ LVTTL SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EG-2002CA 80.0000M-DCZB PDF
Type Description
Series:EG-2002CA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:80 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):60mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)