DSC6331HI2AA-027.0000
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
DSC6331HI2AA-027.0000 PDF
Type Description
Series:DSC63XX
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)