DSC1122BE2-156.2500
Description
MEMS OSC LOW JITTER 156.25MHZ LV
DataSheet
DSC1122BE2-156.2500 PDF
Type Description
Series:DSC1122
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±25ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):58mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)