DSC6183CI2A-007K629
Description
MEMS OSC ULTRA LOW POWER LVCMOS
DataSheet
DSC6183CI2A-007K629 PDF
Type Description
Series:DSC61XX
Package:Bag
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:7.629 kHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)