AX5PAF3-400.0000
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
OSC XO 400MHZ 3.3V LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
AX5PAF3-400.0000 PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX5
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:400 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):110mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)