DSC1123BM1-166.0000T
Description
MEMS OSC LOW JITTER 166MHZ LVDS
DataSheet
DSC1123BM1-166.0000T PDF
Type Description
Series:DSC1123
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:166 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):32mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)