DSC1001BL5-106.2500
Description
MEMS OSC LP 106.25MHZ LVCMOS -40
DataSheet
DSC1001BL5-106.2500 PDF
Type Description
Series:DSC1001
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:106.25 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):16.6mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)