4MA025000Z4AACTGI
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
4MA025000Z4AACTGI PDF
Type Description
Series:4MA
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):105mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)