XLP53V409.600000X
Description
XTAL OSC VCXO 409.6000MHZ LVPECL
DataSheet
XLP53V409.600000X PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FVXO-PC53
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:409.6 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):±50ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):120mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)