DSC6011JI3B-032K768
Description
MEMS OSC ULP LVCMOS -40C-85C 20P
DataSheet
DSC6011JI3B-032K768 PDF
Type Description
Series:DSC60XXB
Package:Tube
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:32.768 kHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VLGA
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)