DSC1101AI3-125.0000
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS OSC LOW JITTER 125MHZ LVCMO
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC1101AI3-125.0000 PDF
Type Description
Series:DSC1101
Package:Tube
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)