DSC6301HI2BB-012.0000
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
MEMS CMOS OSC SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
DSC6301HI2BB-012.0000 PDF
Type Description
Series:DSC63XXB
Package:Bag
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:±0.50%, Center Spread
Current - Supply (Max):3mA (Typ)
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-VFLGA
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)