
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ClearClock™ AX5 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 153.6 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 80mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AX5DCF2-153.6000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSCILLATOR LVPECL
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
OSC XO 880MHZ 3.3V LVPECL
CAP CER 820PF 50V X7R 0805
CAP CER 0.12UF 50V X7R 1210
OSC XO 153.6MHZ 1.8V LVDS
OPERATOR CONTROLS-MONITORS