
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DSC61XXB |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 12 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 3mA (Typ) |
| Ratings: | AEC-Q100 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-VFLGA |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.89mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DSC6111HI2B-012.0000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
OSCILLATOR XO SMD
OSCILLATOR CMOS SMD
OSC XO 100MHZ 3.3V LVPECL
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
TERM BLK 22P SIDE ENT 3.5MM PCB
PTC RESET FUSE 13.2V 750MA 1812
OSC MEMS LOW PWR SMD