
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si510 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 100 kHz ~ 124.999 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 23mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.28mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of 510FBA-ABAG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC PROG XO CMOS 1.71V
XTAL OSC PROG XO CMOS 3.3V 50PPM
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1210
XTAL OSC PROG XO LVDS 2.5V 25PPM
ULTRA-FIT TANGLESS TERMINAL POSI
LED 5MM ROUND GRN T/H