
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-8003 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 1 MHz ~ 166.0 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Stability (Total): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 10mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of SG-8003CG-PEB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO HCMOS 5V 100PPM
XTAL OSC PROG XO LVDS 3.3V 25PPM
XTAL OSC PROG XO CMOS 1.8V 50PPM
HIGH PERF SNGL STAGE PWR LINE FI
SWITCH ROTARY 7POS 150MA 115V
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT