
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si590 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 525 MHz ~ 810.0 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±7ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±20ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 125mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 |
Current price of 590ED-DDG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC PROG XO CMOS 1.71V
XTAL OSC PRG XO CMOS 2.5V 100PPM
XTAL OSC PROG XO LVPECL 2.5V
CAP CER 0805 11PF 100V ULTRA STA
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 4.3PF 250V C0G/NP0 0603
XTAL OSC PRG XO LVPECL 2.5V 7PPM