
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-8002 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 1 MHz ~ 125.0 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | TTL |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Frequency Stability (Total): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 45mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.200" W (10.50mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 55 | ||
| 110 | ||
| 550 | ||
| 1045 | ||
| 2530 |
Current price of SGR-8002JC-PTC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC PROG XO CMOS 1.71V
XTAL OSC PROG XO CMOS 3.3V 50PPM
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
CAP CER 1210 20PF 50V ULTRA STAB
CAP CER 1500PF 25V NP0 1206
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402
XTAL OSC PROG XO TTL 5V 100PPM