
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-8003 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 1 MHz ~ 166.0 MHz |
| Function: | Standby |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Frequency Stability (Total): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 15mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-TESOP (0.110", 2.80mm Width) |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.110" W (5.00mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.19mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of SG-8003LB-SDM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS 2.5V 50PPM
OSC PROG TTL 3.3V 50PPM STBY
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
CAP CER 0402 24PF 50V ULTRA STAB
CAP CER 1.5UF 16V X7R 1825
XTAL OSC PRG XO CMOS 2.5V 100PPM
RF ANT 380MHZ WHIP STR NMO BASE