
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si510 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 170 MHz ~ 250.0 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCSL |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±30ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 44mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 510LCB-CAAG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
CAP CER 180PF 50V X7R 1206
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 RADIAL
XTAL OSC PROG XO HCSL 1.8V 20PPM
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD