
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASSVP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 10 MHz ~ 160.0 MHz |
| Function: | Standby |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Stability (Total): | ±25ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | ±1.00%, Center Spread |
| Current - Supply (Max): | 40mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of ASSVP-R-C08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS 1.8V 50PPM
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS CS 3.3V
IC MCU 120LQFP
MC 4P FP 17M 16/4 PVC
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 16.4'