AWSCR-25.00CW-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CERAMIC RES 25.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Resonators
DataSheet
AWSCR-25.00CW-T PDF
Type Description
Series:AWSCR-CW
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Ceramic
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±0.2%
Frequency Tolerance:±0.5%
Features:Built in Capacitor
Capacitance:10 pF
Impedance:60 Ohms
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:0.047" (1.19mm)