AWSCR-10.00CELA-C10-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CERAMIC RES 10.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Resonators
DataSheet
AWSCR-10.00CELA-C10-T3 PDF
Type Description
Series:AWSCR-CELA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Ceramic
Frequency:10 MHz
Frequency Stability:±0.2%
Frequency Tolerance:±0.5%
Features:Built in Capacitor
Capacitance:10 pF
Impedance:40 Ohms
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension:0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height:0.039" (1.00mm)