PA-SOF-D420-16/6
Manufacturer
Logical Systems
VIGOR # :
Description
ADAPTER 16 PIN .420" PLUG, 6/PKG
Catalog
Accessories
DataSheet
PA-SOF-D420-16/6 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Adapter
For Use With/Related Products:Socket Modules
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
10118
1X3 ELECTRONICS MOUNTING CONNECT
ATIO1-XPRO
ATIO1-XPRO
XPLAINED PRO I/O EVAL ADD-ON
TMDXWL1271DC18XL1X
TMDXWL1271DC18XL1X
WL1271 DAUGHTER CARD
ECJ-HVB1C475K
ECJ-HVB1C475K
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1206
SIR19-21C/TR8
SIR19-21C/TR8
EMITTER IR 875NM 65MA 0603