MIKROE-1401
Manufacturer
MikroElektronika
VIGOR # :
Description
DISPLAY TOUCH 4.3" TFT 480X272
Catalog
Accessories
DataSheet
MIKROE-1401 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:LCD Display
For Use With/Related Products:HX8257A
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UPPIF960-A-EK
UPPIF960-A-EK
UDP UPPI MCU CARD
ATJTAGICE3ACCKIT
ATJTAGICE3ACCKIT
ACCESSORY KIT FOR JTAGICE3
AC162079
AC162079
HEADER MPLAB ICD2 18F85J90 64/80
GF1G
GF1G
DIODE GEN PURP 400V 1A SMA
MIKROE-1401
MIKROE-1401
DISPLAY TOUCH 4.3" TFT 480X272
FMX-G16S
FMX-G16S
DIODE GEN PURP 600V 5A TO220F-2L