BBEXPDTR43
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
LCD 4.3" RES-TOUCH BEAGLE BONE
Catalog
Accessories
DataSheet
BBEXPDTR43 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:LCD Display
For Use With/Related Products:BeagleBone Boards
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3955
JST PH 4-PIN TO MALE HEADER CABL
CARD D/A EXPANSION RN1300
MARS1-DEMO3-ADAPTER-GEVB
MARS1-DEMO3-ADAPTER-GEVB
ADAPTER BOARD DEMO3 MARS
JG25-0.5X
JG25-0.5X
25G 0.5" IT SERIES TIP ID .012"
BBEXPDTR43
BBEXPDTR43
LCD 4.3" RES-TOUCH BEAGLE BONE
DG160M-3EC
DG160M-3EC
AC/DC CONVERTER 18V 160W