STEVAL-USBPD45C
Description
45 W USB TYPE-C POWER DELI
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
STEVAL-USBPD45C PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Interface
Function:USB Type-C™
Embedded:Yes, MCU, 32-Bit
Utilized IC / Part:STUSB1602A
Primary Attributes:-
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CP2103EK
CP2103EK
KIT EVAL FOR CP2103 USB TO UART
TPS22908EVM-025
TPS22908EVM-025
MODULE EVAL FOR TPS22908-025
EPC9010C
EPC9010C
DEV BOARD EPC2016C 100V EGAN
C5S-13.560-12-1015-R
C5S-13.560-12-1015-R
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
M32M40/FR
M32M40/FR
ENLARGER M32M40
STEVAL-USBPD45C
STEVAL-USBPD45C
45 W USB TYPE-C POWER DELI
CMC 100UH 1.5A 2LN TH