XPC100200K-02
Manufacturer
Maestro Wireless Solutions (Lantronix)
VIGOR # :
Description
XPICO 110 WIRED DEVICE SERVR KIT
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
XPC100200K-02 PDF
Type Description
Series:xPico® 110
Package:Box
Part Status:Active
Type:Interface
Function:Ethernet
Embedded:-
Utilized IC / Part:xPico 110
Primary Attributes:-
Supplied Contents:Board(s), Power Supply, Accessories
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
KITPF8121FRDMEVM
KITPF8121FRDMEVM
FRDM EXPANSION BOARD PF8121
TPS25942EVM-635
TPS25942EVM-635
EVAL MODULE FOR TPS25942
STEVAL-IPT007V1
STEVAL-IPT007V1
BOARD EVAL SMARTCARD ST8034HC
SM30T18AY
SM30T18AY
TVS DIODE 15V 24.4V SMC
7M-16.384MBBK-T
7M-16.384MBBK-T
CRYSTAL 16.3840MHZ 20PF SMD