KAS-700-0152
Manufacturer
Knowles
VIGOR # :
Description
BARACUS EVAL MIC ON FLEX 2PK
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
KAS-700-0152 PDF
Type Description
Series:SiSonicâ„¢
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Audio
Function:MEMS Omnidirectional Microphones
Embedded:-
Utilized IC / Part:SPG08P4HM4H-1
Primary Attributes:-
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EPC9005C
EPC9005C
BOARD DEV FOR EPC2014C
BQ24078EVM-015
BQ24078EVM-015
EVAL BOARD FOR BQ24078
DC740A-A
DC740A-A
EVAL BOARD FOR LTC2922IF
C0805X152JMGEC7800
C0805X152JMGEC7800
CAP CER 0805 1.5NF 63V C0G 5%
CXM-14-27-90-36-AC00-F2-3
CXM-14-27-90-36-AC00-F2-3
LED COB 16.8W 2030LM 19MM SQ SMD