EVK5L1503
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
5L1503 SERIES EVALUATION BOARD
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
EVK5L1503 PDF
Type Description
Series:MicroClock®
Package:Box
Part Status:Active
Type:Timing
Function:Clock Generator
Embedded:No
Utilized IC / Part:5L1503
Primary Attributes:-
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
OM13514UL
OM13514UL
PCF85363 EVALUATION BOARD
DC1054A/B
DC1054A/B
KITFS4503CAEEVM
KITFS4503CAEEVM
EVALUATION KIT - FS4503CA SYSTE
PFC3525ER-231K06E-00
PFC3525ER-231K06E-00
CHOKE COMMON MODE
ATS-05D-183-C1-R0
ATS-05D-183-C1-R0
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB
EVK5L1503
EVK5L1503
5L1503 SERIES EVALUATION BOARD
LAP02TA151K
LAP02TA151K
FIXED IND 150UH 39MA 16 OHM TH