PD70211EVB50FW-3
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
POE PD MODULE
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
PD70211EVB50FW-3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Power Management
Function:Power over Ethernet (PoE)
Embedded:-
Utilized IC / Part:PD70211
Primary Attributes:-
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LV88561JAGEVB
LV88561JAGEVB
EVAL BOARD LV88561
BQ24003RGWEVM
BQ24003RGWEVM
EVAL MOD FOR BQ24003RGW
XR81102EVB
XR81102EVB
EVAL BOARD LVPECL OUTPUT CLOCK 8
SCMR22G105SRBA0
SCMR22G105SRBA0
CAP 1F -10% +30% 7.5V T/H
NTB45N06LT4
NTB45N06LT4
MOSFET N-CH 60V 45A D2PAK
GBU8A-E3/45
GBU8A-E3/45
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 3.9A GBU